ESENYURT'tan gelen son dakika haberler gözleri yeniden AK Parti belediyelerine çevirdi. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti. Peki Necmi Kadıoğlu kimdir eşi ve çocukları hakkında bilgiler.

AK Parti'de büyükşehir belediyeleri ile başlayan istifa süreci ilçe belediyelerle devam ediyor. Genel merkezin istifasını istediği isimler listesinde Esunyurt belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ilk sırada yer alıyordu. İnternethaber.com sitesine gelen son dakika haberlere göre Necmi Kadıoğlu istifasını genel merkeze iletti. Necmi Kadıoğlu'nun istifasını verdiğini şimdilik yakın çevresi biliyor. Başkanın görevden ayrıldığını kamuoyuna duyurması bekleniyor.

AK Parti'de belediye başkanlarının istifa süreçleri Kadir Topbaş ile başlamıştı. İstanbul'un ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifalarını vermişlerdi. Kamuoyunda büyük yankı yaratan istifaların ilçe belediye başkanları le devam edeceği söyleniyordu. Şimdi AK partide o süreç başlamış görünüyor.

Peki Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu kimdir aslen nerelidir? : Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu aslen Gümüşhane ilinden.

1954 yılında Gümüşhane'de doğan Necmi Kadıoğlu İlkokulu Gümüşhane'de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul'da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başlayan Necmi Kadıoğlu, Mali Müşavir olarak çalıştı. Necmi Kadıoğlu, 28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Necmi Kadıoğlu evli ve altı çocuk babasıdır.