Eski TRT çalışanlarına FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ soruşturmaları kapsamında, ByLock kullanıcısı 34 eski TRT çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi. Öte yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürüyülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları öne sürülen 14 astsubay hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Konya, Ankara, Manisa, Elazığ, Yalova ve Erzurum'da düzenlenen operasyonlarda 14 astsubay gözaltına alındı.

 

Başkentte, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında eski 34 TRT çalışanı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, ByLock kullandığı belirlenen eski 34 TRT çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi. Karar doğrultusunda gözaltı işlemlerine başlandı.

 

6 İLDE FETÖ OPERASYONU: 14 ASTSUBAY GÖZALTINDA

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ile  bağlantılı oldukları iddia edilen 14 astsubay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Konya, Ankara, Manisa, Elazığ, Yalova ve Erzurum'da düzenledikleri operasyonda aralarında Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapanların da bulunduğu 14 astsubayı gözaltına aldı.Zanlılar, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından, İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Zanlıların muhabere, istihbarat, harekat, hava istihbarat ve maliye birimlerinde görevli olduğu öğrenildi.