AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu ile ilgili baba-oğul benzetmesi hakkında, "Bir arabesk film izler gibi izliyoruz. Bu gerçekten çok apolitik ve garip de bir tablo. Tartışmalardan Türkiye için bir vizyon çıkmıyor" dedi

 

 

Habertürk'ün haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle: "Ukrayna'daki savaş tahıl ve enerji krizinin çıkmasına neden oldu. Türkiye'nin aldığı inisiyatif ise barış için ne kadar kritik bir noktada olduğunu ortaya çıkarmıştır. Güçlü diplomasi Türkiye'yi önemli bir konuma getirdi. Türkiye savaştan bile insani hassasiyet çıkardı. Avrupa ise bu konuda vizyon üretemedi. Barış için yeni bir bakış açısına ihtiyaç var. Yunanistan'ın tavırları gerilimi daha da artırıyor. Ortaya koyduğu tablo barışa hizmet etmiyor. Yunanistan'ın bu şımarık yaklaşımına ise destek verdiler. Müslüman bir ülkede Dünya Kupası organizasyonu olunca provokasyonları gördük. Devletimizin egemenliğine yönelik en sinsice yapılan saldırılardan biridir. Türkiye enerji alanında büyük bir oyuncu oldu. Türkmen gazının Türkiye'den taşınması projesi de hayata geçtiği takdirde tüm dünyaya katkı sağlayacak. Kızılelma'ın ilk uçuşu gerçekleşti. Mavi Vatan'ın korunmasında rolü büyük olacak. Avrupa'nın Balkanlar'da barışa destek vermesi lazım. Bosna Hersek'in AB'ye entegrasyonu barışı korumak adına önemli. Bu konu dinamik bir şekilde takip edilecektir. Cumhurbaşkanımız da ifade etti. Gerekirse tekrar bir düzenleme yapılacak. Buna izin veren, buna şahit olan herkes hesap verecek. Bu çirkinliği örtbas eden kim varsa hesap verecek. Dine vicdana sığmaz. Lanetliyoruz, zulme uğrayan kardeşimizin yanındayız. En güçlü tepkiyi verdik. Bu tepkimizin arkasındayız. İnsanlık açısından da İslam açısından da yanlış. İnsanlığı kimse böyle bir cehaletle baş başa bırakamaz. Bir arabesk film izler gibi izliyoruz. Bu gerçekten çok apolitik ve garip de bir tablo. Tartışmalardan Türkiye için bir vizyon çıkmıyor." ifadesini kullandı.