Antalyaspor'dan teknik direktör Bülent Korkmaz'ın ayrılmasının ardından yeni teknik direktör arayışında olan Antalyaspor'un yeni teknik direktörü Stjepan Thomas oldu. Antalyaspor'un tesislerinde düzenlenen tören ile beraber Antalyaspor yeni teknik direktörü ile 2,5 yıllığına bir sözleşme imzaladı.

Gerçekleşen törende konuşma yapan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk Antalyaspor'un eski teknik direktörü Bülent Korkmaz'a kazandırdıklarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi. Başkan, Stjepan Thomas ile 3 defa görüştüklerini ve yeni teknik direktör arayışlarında genç oyunculara yer veren, liderlik ve doğru kişiliğe sahip özellikte olan hocaları araştırdıklarını ifade etti. Başkan, Stjepan Thomas Fenerbahçe'de ve Galatasaray'da futbol oynadı aynı zamanda 18 yıldır Türkiye'de bulunuyor. Türkiye'nin çeşitli takımlarında görevde bulundu aynı zamanda iletişimi güçlü bir hoca olduğunu ifade etti.

Gerçekleştirilen 2,5 yıllık anlaşma ile en doğru kararın verildiğini vurguladı. Stjepan Thomas'ın Antalyaspor kulübü ile uzun bir süre çalışmasını temenni ettiğini ve Antalyaspor'un hedeflerine beraber koşacağız, dedi.

Başkana Stjepan Thomas'ın teknik direktörlükteki ilk adımı olmasına yönelik soruda farklı alternatifler de vardı fakat onların da çeşitli riskler barındırdığını ifade etti. Göreve gelecek kişinin Süper lig'i bilen bir kişi olmasını önemli olduğunu söylerken çok sayıda takım değiştirmiş olan teknik direktörler ile görev yapmak istemediklerini söyledi.