İlk tanıtımı yayınlanan Ateş Kuşları büyük ilgi gördü. Seyirciyi heyecanlandıran dizi yakın zamanda yayına girmeye hazırlanıyor. Tanıtımını binlerce kişi izledi ve çok sayıda yorum yapıldı. ATV ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Ateş Kuşları dizisinin konusu nedir? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler kimler var? Cevabı haberimizde...

 

Atv'nin yeni dizisi Ateş Kuşları'nın ilk tanıtımı yayınlandı. Büyük yankı uyandırdı. Merak uyandıran dizisinin konusu ise şu şekildedir; Sokak çocuklarının çoğu yirmi yaşını görmez. Görenlerin de yaşadığı söylenemez. Uyuşturucu, şiddet, cinsel taciz, açlık… Sokak çocuklarının kaderi, ya mapus ya mezardır. Bu çocuklardan beş tanesi, bu kadere karşı koymayı başarır. Kendilerine "Köksüzler" diyen; en büyüğü 13, en küçüğü 6 yaşında, biri kız, biri otistik, beş sokak çocuğunun, çöplükte kırk günlük bir bebek bulmalarıyla başlayan ve "Köksüzler"den "Ateş Kuşları"na dönüşmelerini anlatan Ateş Kuşları; çocukların zorluklara, acılara ve her şeye rağmen kadere karşı koyma hikayelerini ele alacak.

Ateş Kuşları dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

 

Dizinin yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Benal Tairi yer alıyor. Bizim proje tasarımı ve senaryosu ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem tarafından kaleme alınıyor. Dizi çok yakında Atv'de izleyicileriyle buluşacak. Ateş Kuşları dizisinin başrollerini; İlayda Alişan, Burak Tozkoparan, Hande Soral ve Görkem Sevindik üstlenmektedir. Dizinin kadın başrolü İlayda Alişan oyuncu Seversin isimli romantik komedi hikayesinin ardından bu sefer dram projesiyle hayranlarının karşısına çıkacak. Dizi için yoğun bir ön hazırlık süreci geçiren oyuncu, yeni proje sevinci yaşıyor.