"Barış Akarsu Merhaba"nın konser sahneleri, seyirciden tam not aldı… Bir dönem Anadolu rock müzikte fırtınalar estiren, sesi, şarkıları ve yorumuyla milyonların gönüllerinde taht kuran Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan  "Barış Akarsu Merhaba"  filmi, ikinci haftasında izleyicilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 

 

Filmi izlerken duygusal anlar yaşayanlar, özellikle konser sahnelerinde Barış Akarsu’ya olan özlemlerini giderdiklerini belirten seyirciler, beğenilerini sosyal medyadan şöyle dile getirdiler: “İsmail Ege Şaşmaz, hem sesi, hem yorumu, hem de fiziğiyle Barış Akarsu’ya çok benzemiş ve Barış’ın şarkılarını mükemmel seslendirmiş. O muhteşem konser sahnelerini izlemek için filmi tekrar izleyeceğiz…”  Ünlü Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay da T24 internet sitesinde yazdığı köşe yazısında “Barış Akarsu Merhaba”nın konser sahnelerine beğenisini şöyle dile getirdi: “Sinemamızda görülegelmiş en başarılı konser sahneleri olduğunu söylemek gerek…”  Vizyona girdiği ilk hafta seyirci rekoru kıran ve zirveye yerleşen “Barış Akarsu Merhaba”, izleyici sayısıyla sonbahardan bu yana en iyi açılış yapan film başarısına da imza attı. Filmin büyük ses getiren ve beğeni toplayan konser sahnelerinin çekim sürecini anlatan filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi Mert Dikmen şunları söyledi:

 

ısmaılegesasmaz

“Filmde 4 konser sahnesi vardı. Yüzlerce figüran kullanıldı. Amasra konseri öncesi şehirde anonslar yaptık. Halk da konser için gelip sahneyi doldurdu gönüllü olarak.  Barış’ın “Mavi”, “Gel Gör Beni”, “Islak Islak” şarkıları ve yarım kalan ve sonra tamamlanan “Merhaba” şarkısını seslendirdi Ege konserlerde.  Amasralılar konser sahnelerine büyük ilgi gösterdi ve bu sahnelere gönüllü oyuncu olarak katıldılar. Amasra’da halk Barış Akarsu’yu kendi evlatları gibi görüyor. Filmin her aşamasında bize destek oldular. Amasra konserinde de halkın coşkusu Ege’nin müthiş performansına eklenince güzel görüntüler ortaya çıktı. Konserde, Barış’ın “Islak Islak” şarkısını baştan sona kullandık ki izleyici de kendini onun konserinde hissetsin istedik. İsmail Ege Şaşmaz, filmdeki Barış şarkılarını o kadar güzel yorumladı ki stüdyoda oynamalar yapmadık. Gerçekten de çok iyi, güzel yorumlar alıyoruz filmimizle ilgili bu da bizleri mutlu ediyor.” Barış Akarsu’yu  İsmail Ege Şaşmaz’ın başarıyla canlandırdığı  filmde,  Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin  ve  Burak Satıbol  oynuyor. Yapımcılığını  Fikri Harika  Production  ve  Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini  Mert Dikmen’in yaptığı   filmin senaryosunu ise  Mert Dikmen  ve  Can Anar  kaleme aldı.

    
 18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime giren filmin müziklerini ise  Eser Taşkıran  ve  Mehmet Can Erdoğan  yaptı. Filmde  İsmail Ege Şaşmaz,  oyunculuğu kadar sesiyle ve yorumuyla da adından söz ettirdi. Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayan hayranları,  İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik ederek, erken yaşta kaybettiğimiz sevilen sanatçıyla özlem giderdiler.  29 Haziran 1979'da  dünyaya "merhaba" diyen Barış Akarsu'nun hikayesi,  müzik yolculuğuna yön veren Ereğli'deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul'daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış'ın "Yalancı Yarim" dizisi için bulunduğu Bodrum'da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor...