Başkana netflixten film önerileri geldi.
Son yıllarda iyice yaygınlaşan film izleme uygulamasi Netflix siyasette de kendisini göstermeye başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler twitter hesabından takipçilerine film öneriniz var mi diye seslendi.

31 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen M. Hilmi Güler, çok fazla vakti olmadığını belirterek kısa ama güzel bir netflix filmi var mi tavsiye edeceğiniz diyerek takipçilerine sordu. Kisa sürede başkana film önerileri ardı ardına gelmeye başladı. 
Game of Thrones dizisini öneren Ordulu takipçiye, "o kadar vakyim olmuyor hem çok uzun hem de finali hayal kırıklığıyla bitti diye duydum" dedi.

Twitter hesabından yazan takipçilerinin en çok önerdikleri netflix filmleri arasında The Revenant, Bird box, House of Cards gibi diziler yer aldı.

Başkan ayrıca yakın tarih filmlerini severim, diyerek mesajlara karşılık verdi. Öneri yapanları da kırmamak adına listeye aldım yanıtımı verdi.

Bazı twitter kullanıcıları da, Ordu da kültür adına bir film çekimi yapılabilir ya da iyi bir dizi girişimine destek verilebilir. Ya da etkileyici bir belgesel olabilir şeklinde öneri getirdi.

Haber: Harun Gencel - demokrasigazetesi.com