Beşiktaş, Mario Gomez konusunda bir yandan Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki gizli sözleşmeye ulaşmaya çalışırken, diğer taraftan Alman golcüyü bedelsiz olarak yeniden kadrosuna katmanın hesaplarını yapıyor. Fiorentina’dan kiralık olarak geldiği Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezon hem şampiyonluk hem de gol krallığı yaşayan Mario Gomez yeniden siyah-beyazlıların gündemine girdi.

Beşiktaş Kulübü dün KAP’a yaptığı açıklamada, Alman golcünün Fiorentina’dan 1 milyon 50 bin euro karşılığında Wolfsburg’a transfer olduğu ve 525 bin euro tutarındaki payın siyah-beyazlılara ödeneceğini bildirirken, hukuki inceleme ve takibin devam ettiğini duyurdu.

Bir yıl sonra

Mario Gomez’le ilgili belge toplamaya devam eden Beşiktaş Yönetimi’nin, Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki özel bir maçın bedelinin, gizli bonservis olduğu üzerinde durduğu aktarıldı. Konunun hukuki sürecini bu madde üzerinden takip eden siyah-beyazlıların her iki taraftan kulüpler arasındaki resmi sözleşmeye ise henüz ulaşamadığı ifade edildi.

Hukuki süreci sonuna kadar kovalayacak olan Beşiktaş’ın, Mario Gomez’in sezon sonunda bedava gelmek istemesi halinde bu oyuncuyla masaya oturmaya sıcak baktığı belirlendi. Wolfsburg ile imzaladığı sözleşmedeki özel maddeler gereğince sezon sonunda serbest kalma ihtimali bulunan Gomez’in bedelsiz olarak bir yıl sonra Beşiktaş’a gelebileceği ifade edildi. Siyah-beyazlıların bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde bile hukuki takibi bırakmayacağı da vurgulandı.

Gizli sözleşme

Beşiktaş’ın yaptığı araştırmalar neticesinde, bir menajer organizasyonunun, Mario Gomez’i Fiorentina’dan Wolfsburg’a götürdüğü ve sözleşmede yer almayan gizli bonservisin de yine bu menajerler tarafından hazırlandığı da iddia edildi.

Mario Gomez’in, Wolfsburg ile yaptığı sözleşmedeki özel maddelere göre Beşiktaş’a bedelsiz gelebileceği ifade edildi. (internetingazetesi)