Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Beştepe'de gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Azerbaycan'da geçirdiği kaza sonrası Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde tedavi altına alınan Binali Yıldırım'ın son durumuna ilişkin Sağlık Bakanı  bilgi verdi. 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Beştepe'de gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Azerbaycan'da geçirdiği kaza sonrası Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde tedavi altına alınan Binali Yıldırım'ın son durumuna ilişkin bilgi veren Sağlık Bakanı, Yıldırım'ın genel durumunun iyi olduğunu söyledi. Koca, ''Belki köprücük kemiği ile ilgili müdahale yapmak gerekir. Muhtemelen yarın yapılabilir'' diye konuştu.  

 

Yaralı madenciler

 

Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden faciasında yaralanan işçilerin de aynı hastanede tedavisi sürüyor.  Üç kişinin şu an entübe durumda olduğunu açıklayan Bakan Koca, ''Bugün veya yarın birini daha ekstübe (Solunum yetmezliği durumunda özel cihazlarla destek sağlamak için nefes borusuna takılan tüpü çıkarma işlemi) etmiş olacağız. Diğer iki hastamız, bir tanesi İbrahim, servisteydi. İki hastamızdan biri de servise bugün yarın çıkabilir. Genel durumları daha iyi'' dedi.