Para piyasaları ve iş dünyası ABD Merkez bankası FED'in saat 21.00'da açıklanacak olan kararına kilitlendi, dolar ve euro da faiz kararı öncesinde şaşırtan bir seyir izliyor.

Dün akşam Arjantin Merkez Bankası Başkanı'nın istifasıyla dolarda sert bir yükseliş yaşanmıştı. 6.22'yi geçen dolar kuru bugün ise gözünü ABD'den gelecek olan habere dikti. Güne yatay seyirle başlayan dolar piyasaların açılması ile birlikte dalgalı bir seyir izliyor. Saat 10.00 itibariyle kur 6.12'yi gördü. Kurun düşmesi ile gelen alımlar ani yükselişlere de sebep oluyor. Bugün döviz almayı düşünenler dikkatli olsun!

Sebebi FED'in faiz kararı : Bugün doları dalgalandıran saat 21.00'da açıklanacak olan Fed'in faiz kararı. Fed'in faizleri 25 baz puan artırarak yüzde 2-2,25 aralığına çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. FED'in büyüme rakamlarını yukarı çekerse dolarda pozitif hareketlenme olabilir. Piyasalar bugün ayrıca saat 17.00'da açıklanacak olan ABD'nin Ağustos ayı yeni konut satışları rakamlarını da izliyor. İşte dolar ve altındaki son rakamlar:Dolar kuru saat 10.10 rakamı : Dolar açılıştan beri şaşırtan bir seyir izliyor. Rotasını 6'ya doğru çeviren kur düşüşte gelen alımlarla dalgalı gidiyor. Kur 6.13'lere kadar inmiş durumda. Dolar kuru saat 09.30 rakamı: Dün günü 6.22 liradan kapatan dolar kuru inişte. Euro ve Sterlin fiyatları da rotayı aşağı çevirdi.Altın fiyatları 26 Eylül 2018 Kapalıçarşı rakamları: Dolar kuru gibi altın fiyatları da FED'in etkisiyle rotasını aşağı çevirdi. Gram altının fiyatı 239 liradan satılırken çeyrek altının fiyatı 391 lira.