Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, Netflix'te yayımlanan 'Erşan Kuneri' dizisiyle ilgili hakkında dava açılmasına ilişkin sessizliğini bozdu. Son olarak Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisi hakkında alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, Netflix'te yayımlanan 'Erşan Kuneri' dizisiyle ilgili hakkında dava açılmasına ilişkin sessizliğini bozdu. Başrollerinde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Uraz Kaygılaroğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Necip Memili ve Nilperi Şahinkaya gibi isimlerin yer aldığı Erşan Kuneri dizisi, 8 bölümlük ilk sezonuyla 13 Mayıs'ta izleyicilerle buluşmuştu. Son olarak Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisi hakkında alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: "Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan 'Erşan Kuneri' adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir." ifadesi kullanıldı.

 

Cem Yılmaz sosyal medya hesabından açıklama yaptı

 

 

Konuya ilişkin ünlü komedyen Cem Yılmaz, Twitter'dan açıklama yaptı. Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: "Bin dert var ama ben yine görevimi (!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum ! Ama sen bilirsin" dedi.

 

cemyılmaz