CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,19 Mayıs'a özel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımda,19 Mayıs ile ilgili ve Atatürk'le ilgili sözler söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün  kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını nedeniyle Twitter hesabından  bir mesaj yayımladı.Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mesajda , bundan tam 102 yıl önce, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basan Mustafa Kemal Atatürk'ün aklında, yurdu düşman işgalinden kurtarmak kadar güçlü bir düş daha bulunduğunu, bunun Cumhuriyet olduğunu vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“19 Mayıs, Samsun’dan doğup tüm yurda yayılan güneştir.

19 Mayıs, Cumhuriyet’in önsözü, müjdecisidir.

19 Mayıs aynı zamanda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Doğum günüm” dediği tarihtir.

O, işte böylesine önemli bir günü gençliğe armağan etmiştir.

Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi koşulları, 19 Mayıs coşkusunun sokaklara yayılmasını engellese de bu coşku yüreklerimizde asla eksilmeyecektir. Aklın ve bilimin yol göstericiliğinde aşacağımız bu zorlu günlerin ardından tek bir hedefimiz olacak: Güzel Cumhuriyetimizi, demokrasi ile taçlandırmak. O büyük gün gelinceye kadar bizlere yorulmak da umutsuzluğa kapılmak da yasak!

Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum. Bağımsızlık, Cumhuriyet ve Demokrasi mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terörle mücadelede şehit düşen evlatlarımızı rahmetle anıyorum.”