Cübbeli Ahmet Hoca'nın avukatı FETÖ'den aranıyor

 

FETÖ'den tutuklanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un oğlu olan ve Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Fatih Oğuz aranıyor. FETÖ'nün kendisine kumpas kurduğu soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Ahmet Mahmut Ünlü, Oğuz'un telefonuna ByLock uygulamasını, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'ün “Benimle görüşeceksen bu program üzerinden görüşelim” diyerek yüklediğini, Oğuz'un kendisine anlattığını söyledi.

 

Karagümrük Çetesi soruşturmasından 2011 yılında tutuklanan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’yü o dönem savunan avukatı Fatih Oğuz’un FETÖ’cü olduğu öne sürülüyor.

FETÖ’den tutuklanan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’un oğlu olan avukat Fatih Oğuz yurtdışına kaçtı.

FETÖ/PDY’nin kendisine kumpas kurduğu soruşturma kapsamında savcılığa ifade veren Ahmet Mahmut Ünlü, Oğuz’un telefonuna ByLock uygulamasını, 15 Temmuz’un kilit ismi Adil Öksüz’ün, “Benimle görüşeceksen bu program üzerinden görüşelim"diyerek yüklediğini Oğuz’un kendisine anlattığını söyledi

Ünlü ayrıca, daha sonra Adil Öksüz olduğunu öğrendiği kişinin kendisini cezaevinde ziyarete geldiğini de ifadesinde belirtti.