Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-CAN" ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin davetine icabetle 2022 FIFA Dünya Kupası Kapanış Töreni'ne katılmak üzere Doha'ya geldi. Arjantin-Fransa maçını tribünden takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan , Elon Musk ile bir süre sohbet etti. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Doha'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin-Fransa arasındaki 2022 FIFA Dünya Kupası final maçını izledi.

 

Erdoğan, Elon Musk'la sohbet etti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-CAN" ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin davetine icabetle 2022 FIFA Dünya Kupası Kapanış Töreni'ne katılmak üzere Doha'ya geldi. Arjantin-Fransa maçını tribünden takip eden Erdoğan , Elon Musk ile bir süre sohbet etti. Erdoğan'ı, Hamad Uluslararası Havalimanı'nda Katar Spor ve Gençlik Bakanı Salah bin Ghanim Al Ali, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ve diğer ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, statta Hırvatistan’ın eski Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile bir süre sohbet etti.