Ünlü iş insanı Uğur Akkuş, gündemden düşmüyor. Sık sık gündeme gelen ve gelmeye de devam eden Akkuş, hakkındaki iddialar bitimiyor. Gonca Derin, Uğur Akkuş'un kızını kaçırdığını ileri sürerek, "Ben sabaha kadar çocuklarımı bulacağım. Zamanında benim de her yerim kırıldı ama kızıma aynı şeylerin yapılmasına izin vermeyeceğim" dedi. Eski eşinin şikayetçi olması üzerine ise Akkuş hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

 

Habertürk'ten Volkan Özdemir'in haberine göre; Eski eşi Gonca Derin'e şiddet uygulayan Uğur Akkuş'un geçtiğimiz aylarda eşi Ebru Şallı'yı da araç içerisinde darp ettiği haberleri basına yansımıştı. Şallı, yaşanan olayın ardından açıklama yaparak, iddiaların asılsız olduğunu belirtmişt,. Uğur Akkuş'un kızı Aden Su'ya ve oğluna da şiddet uygulayarak, annesinden uzaklaştırdığı iddia edildi. Bu olayların ardından polis olay yerine gelerek rezidanstaki dairelerde Uğur Akkuş ile çocuklarını aradı ancak bulamadı.

 

 

Gonca Derin'in Akkuş'un şiddetine maruz kalan yeğeni Ceylin Hanım, olayı şu sözlerle açıkladı:


"Aden, babasıyla görüşmek istemiyordu. Annesi, 'O senin baban, babanla görüşmen gerekir. Hatta Ceylin'de yanında olsun' dedi. Biz de Aden ile babasıyla görüşmeye geldik. Babasının doğum günü vardı. Sonra babası geldi. Babası hiç bir şey demeden, Aden Su'yu kollarından sıkarak, zorla arabaya götürdü. Aden Su, 'Baba bırak beni, gelmek istemiyorum' dedi. Beni de yere itti. Ben de yerde sürüklendim ve hemen polisi aradım." ifadesini kullandı.

 

"Bana yapılan şiddet çocuklarıma yapılmayacak"

 

Olayı muhabirlere anlatan Gonca Derin'e, "Çocuklarınız sürekli şiddet mi görüyor?" sorusu soruldu. Derin, "Çok oldu aslında. Ben konuşmuyorum ama şu an çok kötü bir durumdayız. Şu an iki çocuğum da yok. Neredeler bilmiyorum. Uğur, şu an aslında bir hükümlü... Cezaevinden izinli çıktı. Çocuğumu alma hakkı olmadığı halde, kızımı ben yeğenimle buraya getirip, teslim ettim. Kızım beni aradı. Korkudan altına tuvaletini yapmış. 'Anne, beni kurtar!' dedi. Sosyal medyada oğlumla olan konuşmalarımı da paylaştım. Kızımı ve oğlumu gören olursa lütfen polisi arasın. Bana yapılan şiddet çocuklarıma yapılmayacak" şeklinde konuştu.

 

Kızına kavuştu

 

Yaşanan olayların ardından Mecidiyeköy'deki olay yerinden ayrılan Gonca Derin, ardından hemen karakola gitti. Derin, karakola giderek eski eşi Uğur Akkuş'tan şikayetçi oldu ve çocuklarını geri almak istediğini söyledi. Bunun üzerine Uğur Akkuş adına yakalama kararı çıkartıldı. Akkuş'un eski eşi Gonca Derin'in yeğeni Ceylin'in ise çıkan arbedede kolunun çatladığı öğrenildi. Gonca Derin kızına kavuştu ve açıklama yaptı; "Kızımızı Feriköy Çocuk Şube'ye teslim ettiler. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Destek olan, dua eden herkese çok çok teşekkür ederim. Şişli Asayiş Büro memurlarına minnettarım" mesajını yayınladı.

 

Uğur Akkuş açıklama yaptı

 

Uğur Akkuş, basına yansıyan haberlerin ardından konuyla alakalı Instagram hesabından açıklamada bulundu. Akkuş, "Hakkımda yine asılsız birtakım iftiralar atılmış; kendi çocuklarımı kaçırdım diye... Bakmakla, korumak, kollamak, ilgi ve sevgi göstermekle sorumlu olduğum kendi çocuklarımı ara tatilde mahkeme kararı ile usulüyle pedagog eşliğinde aldırıp, tatile çıkardım. Bu tür karalama ve asılsız iftiralara artık inanmayın lütfen!