İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim'de yaşanan patlama sonrası Taksim'e gitti. Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.  Esnafla görüşüp konuşan İmamoğlu, hergün gelip esnafı ziyaret edeceğini açıkladı. 

 

Hürriyet'ten Gökçe Karaköse, Yalın Onat Ergör, Ömer Hasar,  Emre Can Uran'ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti. Ölenlerin anısı için caddeye karanfil de bırakan İmamoğlu, "Yaralılar oldukça iyi durumda. Can sağlığı açısından bir risk gözükmediği bilgisini doktorlarımız verdi. Yoğun bakımda 1 hasta kaldı. O da tedbir amaçlı, gözüyle ilgili bir sorun olduğundan başhekim bahsetti" dedi.

Esnaf ziyaretinde bulunan Ekrem İmamoğlu, "Milletçe baş sağlığı diliyorum. Hepimize geçmiş olsun. Yaralılarımızın durumu gayet iyi. Bu sevindirici ama kaybettiğimiz canlar hepimizi üzmüştür. Allah rahmet etsin. Terörizme karşı, terör örgütlerine karşı dimdik 16 milyon İstanbullu var İstanbul'da, 86 milyon milletimizle beraber, milletçe omuz omuza mücadele vereceğiz. Hiçbir zaman asla, terörizmin bu hamlelerine karşı yüzümüz aşağı eğilmeyecek. Buradayız, İstiklal Caddesi'ndeyiz. Her sabah gelip esnafımıza hayırlı işler dileyeceğim, onlarla alışveriş yapıp çayını kahvesini içeceğim. İstanbul'a turistleri, şehrimizin misafirlerini ve şehrimizin insanlarını dünden daha güvende oldukları bir ortamda ağırlamanın üzerimize düşen sorumluluğunu ortaya koyacağız. Kimse bundan kuşku duymasın. Terör örgütlerini dün en üst seviyede kınadığımız gibi şimdi de kınıyoruz. Allah milletimizi korusun. Bizler omuz omuza yan yanayız. Devletimizin her birimiyle bir arada mücadelemizi vereceğiz. Yaralılar oldukça iyi durumda. Can sağlığı açısından bir risk gözükmediği bilgisini doktorlarımız verdi. Ne yazık ki hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Onun acısını yaşıyoruz yasını tutuyoruz ama hastanelerde bulunan yurttaşlarımızla ilgili iyi haberleri almak bizi sevindirdi. Yoğun bakımda 1 hasta kaldı. O da tedbir amaçlı, gözüyle ilgili bir sorun olduğundan başhekim bahsetti. Diğerleri servislerde. Tek bir hasta yoğun bakımda olduğu bilgisi paylaşıldı" ifadelerini kullandı.