Endonezya'da 5.6 büyüklüğünde olan depremde çok sayıda ölü ve yaralı var. Endonezya'nın Batı Java eyaletindeki Cianjur bölgesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 162'ye, yaralı sayısı ise 700'e yükseldi.

 

Endonezya'nın Batı Java eyaletindeki Cianjur bölgesinde kaydedilen 5.6 büyüklüğündeki depremde bilanço ortaya çıkıyor. Endonezya Ulusal Afet Ajansı Başkanı Suharyanto tarafından yapılan açıklamada, "Cianjur bölge hastanesinde 162 kişi hayatını kaybetti ve 700 civarında yaralı var. Enkaz altında kalan çok sayıda kişi yaralandı" ifadeleri kullanıldı.

deprem

 

25 artçı sarsıntı oldu

 

Çok sayıda binanın ve bir yatılı okulun zarar gördüğü depremin ardından enkaz altında kalanlar için arama kurtarma çalışmaları sürerken, son 2 saat içerisinde bölgede 25 artçı sarsıntı daha kaydedildi. Elektrik kesintilerinin yaşanması nedeniyle bölgeyle iletişim kurmakta da zorluk yaşanıyor. Başkent Jakarta'dan da hissedilen şiddetli sarsıntı, yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelmişti. Deprem sonrasında tsunami riskinin bulunmadığı açıklanmıştı.