Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gazinin işlemlerini ağırdan alan kaymakama sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, kaymakama "Sen kendini ne sanıyorsun, sen orada kalıcı mısın?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 35. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"HERKES İZAHINI İTİRAZINI MİLLETİMİZE YAPACAK"

Anayasa değişikli vesilesi ile yönetim şeklinin tartışıldığı bu dönemde buluşmamızın anlamlı doluğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar pek çok yöntem denenmiş ama arayış bitmemiştir. Bu dönemde yaşadığımız darbe ve vesayet baskılarını unutmamak lazım. Meclis'teki süreç tamamlandıktan sonra konu milletin huzuruna gelecek ve herkes  

izahını itirazını milletimize yapacaktır.

"GÖNLÜNÜ MİLLETTEN AYIRAN KÖK TUTAMAZ"

Gücünü halktan alan bir Cumhurbaşkanı olarak kritik dönemlerde milletimden aldığım mesajlara büyük önem veriyorum. il ziyaretlerinde vatandaşlarımızla doğrudan doğruya iletişim kurmaya gayret ediyorum. özellikle son yıllarda yaşadığım hadiseler bana şunu öğretti, gönlünü milletten ayrılan kimsenin bu topraklarda kök salma şansı yoktur.

"TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SALDIRDIĞI TEK ÜLKE TÜRKİYE"

Aynı anda hem terör hem de ekonomi cephesinde savaşıyoruz. Yaşadığımız sorunların hiç biri bize mahsus olmamakla beraber bizi diğer ülkelerden ayırıyor. Mesela tüm terör örgütlerinin hedef aldığı tek ülke Türkiye. Küresel ekonomik kriz herkesi etkilerken Türkiye mali disiplininden taviz vermemiş, büyümesini belli bir çıtanın altına düşürmemiştir.

"EY KAYMAKAM SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN?"

Bu gece bir gazimizi aradım. Gazimiz evraklarını gönderiyor ama işleme alınmıyor veya ağırdan alınıyor. İlgili yerlere bildirdim. Ey kaymakam sen kendini ne sanıyorsun, sen orada kalıcı mısın? O gazi kendini ne için feda etti? Bu ülke için! Eğer sen şimdi o makamda varsan o gazi sebebiyle varsın! Haddini bileceksin! Haddini bilmediğin zaman da sana haddini bildirirler! Bunu da bileceksin!

"BUNDAN DOLAYI ÇILDIRIYORLAR, KISKANIYORLAR"

Birliğimizi bozmaya yönelik her provokasyon bizi güçlendiriyor. Kısa sürede oyunları deşifre oldu. Oyunların arkasında dış güçler vardı. Sen köprüler yapacaksın öyle mi? Sen denizin altından raylı sistemler yapacaksın öyle mi? Sen İHA'lar yapacaksın öyle mi? Yok, biz sana izin vermeden adım atamazsın, bunu dediler! Biz durduk mu? Durmadık. Onlar bunları yaptıktan sonra  

Osmangazi, Yavuz Sultan Selim, Avrasya açıldı. Durmak yok, daha yapacağımız çok şey var. İnşallah 18 Mart'ta da Çanakkale Köprüsü'nün temelini atacağız. Bu da dünyada ilk olacak! 5 bin metreyi aşan uzunluğa sahip bir köprü. 2023'e yetiştireceğiz. Bundan dolayı çıldırıyorlar, kıskanıyorlar. Sen kalkacaksın dünyanın bir numaralı havalimanını yapacaksın! Bunu söylüyorlar. Onun için paranı kısarız, dolarını kısarız diyorlar. Ne kısarsanız kısın, bu millet küllerinden doğarak sizi boğar.