Fenerbahçe'nin gelecek sezon için teknik direktörlük konusunda Igor Tudor'u ilk sırasında tuttuğu, ancak Galatasaray'ın Hırvat teknik adamı takımın başına getirerek, Sarı-Lacivertlilerin tüm planlarını altüst ettiği iddia edilmişti. Ancak Fenerbahçe resmi sitesinden yaptığı açıklamada çıkan bu haberi yalanladı.

Galatasaray'ın Riekerink'in görevine son verip, jet hızıyla İgor Tudor ile anlaşması ezeli rakibi Fenerbahçe'nin gelecek sezon için yaptığı planlamayı bozdu.

70 yaşındaki Advocaat ile yollarını ayırmayı planlayan sarı-lacivertli kulüp, UEFA'nın FFP kıskacı yüzünden düşük maliyetli bir teknik adam arayışına girdi. 

Sabah'ın haberine göre; Karabükspor'da sadece 300 bin Euro bonservis harcaması yapan Hırvat teknik adamı listesine alan Fenerbahçe'nin Tudor ile Temmuz ayı için söz de kesti.

Sosyal medyadaki Tudor baskısına anında yanıt veren ve Hırvat hocanın kapısını çalıp "Hemen takımın başına geç" diyen Galatasaray yönetimi ise elini çabuk tutarak ezeli rakibinin planını bozdu.

Fenerbahçe'den açıklama geldi!

Fenerbahçe, Tudor ile ilgili çıkan haber hakkında resmi internet sitesinden açıklama yayınladı.

İşte sarı lacivertlilerin o açıklaması: 

Bugün tarihli Sabah gazetesinde yer alan “Prensipte Samandıra, Jet Hızıyla Florya” başlıklı haber tüm içeriğiyle yalandır.

Kulübümüz, haberde ismi geçen teknik direktör ile herhangi bir görüşme yapmamıştır. Dolayısıyla prensipte bir anlaşma söz konusu olmamıştır.

Gerçeği yansıtmayan ve masabaşında üretilen bu tür manipülatif, okuyucularını aldatan yalan haberlere kamuoyunun itibar etmemesini rica ederiz.(mynet)