Yeni bir hayatın başlangıcının heyecanı içerisinde bebeği için en iyisini hedefleyen anne babalar Gebelikten Bebekliğe Anne Baba Eğitimi’nde buluşuyor. Çocuk Sağlığı, Hastalıkları Uzmanı, Yazar Dr. Elif Pınar Çakır ve Uyku Danışmanı, Yazar Sinem Gerger Akınal tarafından düzenlenen etkinlikte ebeveynler ve anne baba adayları alanında önde gelen uzmanlardan hamilelik, doğum, bebek bakımı ve çocuk büyütme ile ilgili ihtiyaç duyacakları temel bilgileri öğrenmiş olacaklar.

 

Dr. Elif Pınar Çakır hakkında; Dr. Elif Pınar Çakır, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Acıbadem International Yeşilköy Hastanesi’nde göreve başladı. İki yıllık pratisyen hekimlik sürecinin ardından 2011’de “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık” diplomasını aldı. 2013 yılında ''Bir çocuk doktorunun annelik serüvenini'' paylaşma amacı ile açtığı Güncel Anne Blogu kısa zamanda geniş kitlelerce tanındı ve sevildi. 2019 senesinde ilk kitabı “Bebekler Ne İster: 0-2 Yaş Bebekler için Ay Ay Gelişim ve Sağlıklı Büyüme Rehberi” isimli kitabı Koridor Yayıncılık’dan yayımlandı. Ulusal ve uluslararası pek çok hakemli dergide yayınlanmış çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır. Öncelikli çalışma konuları “Anne Sütü ve Emzirme”, “Ergen Sağlığı”, “Çocuklarda Duyusal Sorunlar'' “Çocuk Beslenme Sorunları” ''Çocuklarda Zenginleştirilmiş Çevre''dir. Dr. Elif Pınar Çakır halen kendi kliniğinde çocuk hekimliği yapmakta olup pek çok anne bebek portalına ve dergisine içerik desteği vermektedir. Aynı zamanda ''Çocuk Beslenmesi”, “Ek Gıda”, “Çocuk Gelişimi” ve “Emzirme” ile ilgili ülkenin pek çok şehrinde anne babalara yönelik seminerler düzenlemekte, kurumlar, okul ve belediyelerle işbirliği yapmaktadır.

 

Sinem Gerger Akınal hakkında; “Bebek ve Uyku” markasının kurucusu Sinem Gerger Akınal 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sakarya Üniversite İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve Erzurum Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunudur. Psikoloji Yüksek Lisansını Aydın Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Kendi kızının uyku problemlerini çözmeye çalışırken uyku eğitimini keşfetmiştir.Yurt dışında çok yaygın olan uyku danışmanlığı eğitimlerini araştırmaya başlamış ve en kapsamlı uyku danışmanlığı programlarından biri olan International Maternity and Child Consultant Institute’den eğitim almıştır. Amerika’daki eğitimi sırasında dünya üzerinde birçok bebeğin uyku problemlerini analiz edebilme imkanı bulmuştur. Uluslararası geçerliliği olan International Associaton of Infant Massage (IAIM) diplomalı Bebek Masajı eğitmenidir. 2018 yılında çıkardığı Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek kitabı yaklaşık 100.000 adet satmış ve 2018’in çocuk aile kategorisinin en çok satan kitabı olmuştur. Sinem Akınal anne & babaları bilinçlendirmek için İstanbul ve şehir dışında birçok ilde seminer vermektedir. Ayrıca görsel ve yazılı medyada birçok yazısını yer almaktadır.

 

Nurhan Demirel & Canan Balkan Gebelikten Bebekliğe Anne Baba Eğitimi Tarih: 22 EKİM CUMARTESİ 2022 Yer: İstanbul Sheraton Ataköy Saat: 09.00 – 18.00
EĞİTİM PROGRAMI

09:00 - 09:15 Eğitim Programı Hakkında Bilgi - Elif Pınar Çakır & Sinem Gerger Akınal
09:15 - 10:00 Ece Vahapoğlu ile "Hamile Yogası"
10:00 - 11:00 Deniz Yıldıran Sarıcı Kadın Doğum Uzmanı - "Doğum Sürecine Hazırlık"
11:15 - 12:00 Gülçin Turan: Doğuma Hazırlık Eğitmeni ve Emzirme Danışmanı "Doğum Belirtileri" "Doğum Ağrıları İle Baş Etme Yöntemleri" "Vajinal Doğum Süreci"
12:00 - 12:30 Zeynep Orman Deniz – Diyetisyen "Hamilelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme"
13:30 - 14:30 Esra Ertuğrul - Bebek Hemşiresi - Emzirme Danışmanı "Bebeklerde Gelişim Evreleri - Yenidoğan Bakımı & Banyosu Ve Emzirme"
14:30 - 15:15 Sinem Gerger Akınal 0-5 Yaş Uyku Danışmanı - Yazar "Bebeğiniz Uykuyu Çok Sevecek"
15:15 - 16:00 Dr. Elif Pınar Çakır İle "Bebekler Ne İster?"
16:00 - 16:30 Dr. Barış Çakır İle "Bebek Güvenliği Ve İlk Yardım"
16:45 - 17:30 Ayşegül Dede "Anne Karnında Kelimelerin Gücü"
17:30 -18:00 Aslı Karasaç Özkaya - Psikolog "Lohusa ve Baba
Psikolojisi"