Geçtiğimiz sezonda son hafta neredeyse kıl payıyla ligde kalmayı başaran as kadrosundan Ghilas, Gouffran, Kadu, Traore, Grillo, Ngando’yla yollarını ayırdığını açıklamış bulunan sarı-kırmızılı takımda sadece 1 isim kulüp bulabildi.

Ngando, yaklaşık olarak 2 sezonluk Göztepe macerasının sonrasında Fransa’da Auxerre’e transfer olmayı başarırken Ghilas, Gouffran, Kadu, Traore ve Grillo, Avrupa’da transfer dönemi sona ererken hiçbir kulübe yerleşemediler.

Teknik Direktör olduğunu bildiğimiz Tamer Tuna’nın Göztepe’deki ilk döneminde kadroya aldığı isimlerden Ghilas ve Gouffran 2 sezon boyunca beklenilen ve istenilen performansın çok altında kalmış ve taraftarlardan büyük tepkiler almıştı.

Uzunca bir zaman sakatlık sıkıntısı çeken Kadu ve Traore’nin katılacak kulüp bulamamalarında da sağlık sıkıntıları büyük rol oynamıştı.

Göztepe’nin temmuz ayında kadronun dışında bırakıp transfer zamanının son gününde sözleşmesini iptal ettiği Grillo da boşa çıktı. Göztepe’ye yarım devreliğine kiralanan Agbenyenu ise sezonun sonuna gelindiğinde Mallorca’ya geri dönme kararı almıştı.

İzmir ekibine yeni sezonda ligin henüz 3. haftasında oynanan Denizlispor maçının daha 63. dakikasındayen sakatlanarak oyundan çıkmak durumunda kalan Brezilyalı stoper Reis’ten de duyulmasına ihtimal verilmek istenmeyen o kötü haber geldi. Reis’in sol uyluk arka adalesinde şiddetli yaralanma tespit edildiğinden ve tedaviye başlandığından dolayı bir süre hareket etmekte zorlanacağı söylendi. Brezilyalı savunmacının yaklaşık olarak 3 hafta kadar sahalarda görülmeyeceği açıklandı.