Geçtiğimiz sezonda son hafta neredeyse kıl payıyla ligde kalmayı başaran as kadrosundan Ghilas, Gouffran, Kadu, Traore, Grillo, Ngando’yla yollarını ayırdığını açıklayan Göztepe takımda sadece 1 isim kulüp kendine bulabildi.

Ngando, yaklaşık olarak 2 sezonluk Göztepe macerasının sonrasında Fransa’da Auxerre’e transfer olmayı başarırken Ghilas, Gouffran, Kadu, Traore ve Grillo, Avrupa’da transfer dönemi sona ererken hiçbir kulübe yerleşemediler.

Teknik Direktör Tamer Tuna’nın Göztepe’deki ilk döneminde kadroya aldığı isimlerden Ghilas ve Gouffran'dan  2'inci sezon boyunca beklenilen ve istenilen performansın çok altında kalmış ve taraftarlardan büyük tepkiler almıştı.

Uzunca bir zaman sakatlık sıkıntısı çeken Kadu ve Traore’nin katılacak kulüp bulamamaların en önemli nedeni yaşadıkları sağlık sıkıntıları olmuştur.

Göztepe’nin temmuz ayında kadronun dışında bırakıp transfer zamanının son gününde sözleşmesini iptal ettiği Grillo da boşa çıktı. Göztepe’ye sezonun ortasında  kiralanan Agbenyenu ise ligin bitmesi ile Mallorca’ya geri dönme kararı almıştı.

İzmir ekibine yeni sezonda ligin henüz 3. haftasında oynanan Denizlispor maçının 63. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak durumunda kalan Brezilyalı stoper Reis’ten de kötü haber geldi. Reis’in sol uyluk arka adalesinde yırtık  tespit edildiğinden ve tedaviye başlandığından dolayı bir süre hareket etmekte zorlanacağı söylendi. Brezilyalı savunmacının yaklaşık olarak 3 hafta kadar sahalardan uzak kalacağı açıklandı.