Yerel seçim çalışmaları son sürat devam ederken, partilerde aday olmak için yarışan isimler Kendilerini tanıtmak için çabalarken Projeleri ile adından söz ettiren bir Aday var.

Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Mimar Gülay Yedekci, iddialı projeleriyle diğer adayların bir adım önünde duruyor.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Dr. Mimar Gülay Yedekci, başkan olması durumunda gerçekleştirmek istediği projeleriyle hem "belediyecilik" anlayışını, hem de halkın yaşam kalitesini bir adım ileriye götürmeyi hedefliyor. Yedekci, projelerini şu cümlelerle özetledi;

"Sahillere insanımız daha rahat ulaşabilsin istiyoruz. 65 yaş üstü ve 25 yaş altındaki herkes 50 kuruşa çay içebilsin, kentin bir köşesinden diğer köşesine yürünebilsin, yol üzerinde yarı açık kütüphaneler olsun istiyoruz.”

 Enerji Etkin ve Çevre Dostu Projeler

 Amacımız, kendi enerjisini üreten, sıfır karbon ayak izi olan bir Beşiktaş yaratmak. Beşiktaş'ı yeşille yeniden barıştırmak istiyoruz. Yeşil alan az, o zaman modern mimariyi kullanarak, en iyiyi üretmemiz mümkün."

Beşiktaş Cumartesi Pazarı Sorunu Çözülecek

Cumartesi günleri kurulan pazarın halka sıkıntı yaşattığını dile getiren Yedekci; "Ben başkan seçilirsem Pazar yerini yeniden düzenleyeceğiz ve bir bölümünü üreticiden, doğrudan tüketiciye ulaşan bir yer ayıracağız. Yani kimse organik domates yemek için yüksek ücretler vermeyecek.”

YEDEKCİ, sözlerini şu cümlelerle noktaladı;

"Çocukların toprağa ve bitkiye olan hasreti bitecek, okulların küçük tarlaları olacak, ziraat fakültesi öğrencileri de orayı kullanabilecek. Doğru Aydınlatma teknikleri kullanırsanız sokakta işlenen suç oranı düşüyor, bilimi esas alıp kenti böyle yöneteceğiz. Beşiktaş'ın gençleri, kadınları ve çocukları bunu hak ediyor."