MİLLİ SAVUNMA BAKANI FİKRİ IŞIK, GÜLEN ÖRGÜTÜ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA İHRAÇ EDİLEN POLİSLERDEN VATANİ GÖREVİNİ YAPMAYANLARIN GÖREVE ÇAĞRILACAĞINI SÖYLEDİ.

Milli Savunma Bakanı Işık, Gülen örgütü soruşturması kapsamında ihraç edilen polislerden vatani görevini yapmayanların göreve çağrılacağını söyledi, bu kişiler için “Kamuoyunun eskiden ‘sakıncalı piyade’ diye bildiği, geri hizmet ve idari faaliyetlerde bunlar daha çok görevlendirilecek” dedi.

Milli Savunma Bakanı Gikri Işık, Gülen örgütü soruşturması kapsamında ihraç edilen polislerden vatani görevini yapmayanların bu göreve çağrılacak olmasıyla ilgili şunları söyledi:

“BUNLAR NASIL ASKERLİK YAPACAK SORUSU SON DERECE ÖNEMLİ”

“Bunlar bir terör örgütü mensubu olduğu için ihraç edildi, bunlar nasıl askerlik yapacak, sorusu da son derece önemli bir soru. Nasıl askerlik yapacakları konusunda Türk Silahlı Kuvvetlerinin aslında geçmişe dayanan ciddi bir birikimi var. Yani kamuoyunun eskiden ‘sakıncalı piyade’ diye bildiği, aslında askerlik yapması noktasında birtakım sıkıntıların olduğu isimlerle ilgili bir geri hizmet ve idari faaliyetlerde bunlar daha çok görevlendirilecek. Silahsız ve mühimmatsız nöbetlerde bulunacaklar. Ayrıca gözetim ve kontrol altında askerlik hizmetlerini ifa edecekler.”(internetingazetesi)