Sakarya’nın Arifiye ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi M.E., 2003 yılında, henüz annesinin karnındayken babasını kaybetti. 2 ağabeyi ve 5 ablası yetiştirme yurduna verildi. Sadece M.E. annesi ile birlikte kaldı. 2 yıl önce yeniden kardeşleriyle birlikte yaşamaya başladı.

M.E. 21 Ekim’de, ablasının hediye ettiği tableti satmak istedi. Arifiye’de dolaşırken, kendi mahallelerinde halk otobüsü şoförlüğü yapan Ş.D. ile karşılaştı. Ş.D. tableti satın almak bahanesiyle küçük kızı otomobiline aldı, fındıklık olarak bilinen alana götürerek tecavüz etti.

ÇOCUKTAKİ DEĞİŞİKLİĞİ ÖĞRETMENİ FARK ETTİ

Hürriyet Gazetesi'nden Eyüp Serbest'in haberinde yer alan detaylara göre; M.E. yaşananları ailesine anlatamadı ancak M.E.’deki değişikliği fark eden öğretmeninin ısrarı üzerine başından 

geçenleri anlattı. Durumun polise bildirilmesinin ardından Ş.D. gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen Ş.D. çocuğa cinsel saldırı suçundan tutuklandı. M.E. ise devlet korumasına alınarak bir yurda yerleştirildi. M.E.’nin yaşadıklarının etkisiyle konuşmakta güçlük çektiği ve sürekli ağladığı belirtildi.

SAKARYA'DA İNFİALE NEDEN OLDU

Olayın duyulması Sakarya’da infiale sebep oldu. Ş.D.’nin eşi ve 2 kızı gelen tepkiler üzerine kenti terk etti.