Diyarbakır şehrinin Kulp ilçesinde gerçekleştirilen terör örgütünün saldırısı yüzünden tutuklanan HDP’li Kulp ilçesinin belediye başkanı olan Mehmet Taş’ın da bulunduğu 7 kişinin müebbet hapis cezası almaları istendi.

12 Eylül tarihinde odun toplamaya giden insanların bulunduğu araca PKK terör örgütü tarafından patlayıcı madde ile düzenlenen saldırıda 7 vatandaşımız hayatını kaybetti 10 vatandaşımız ise yaralandı. Bu saldırıya karışanların en ağır şekilde cezalandırması istediler. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası iddianamesi kabul edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca 5 kişi tutuklu 2 kişi tutuksuz şüpheliler için hazırlanan Diyarbakır 9.Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edilen iddianamede, şüpheli olan Kulp belediye başkanı Mehmet Taş ve Fatma Ay ile HDP Kulp ilçe eş başkanı Mehmet Karaman, Fen işleri müdürü olarak görev yapan Şener Aktaş, Kulp belediyesi Meclis üyesi Yücel Çete ve iş makinelerini kullanan operatör Ümit fidanın yer aldığı belirtildi. İddianamede, sanık Mehmet Karaman’a ait olduğu belirtilen araba ile diğer şüpheliler Mehmet Taş, Şener Aktaş ve Emin Ay’ın patlamanın gerçekleştiği günde olayın olduğu bölgede oldukları tespit edildi.