Superman karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Henry Cavill, Türkiye'ye gelicek. Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği, başrollerini dünyaca ünlü oyuncu Henry Cavill ve Eiza Gonzalez’in paylaşacağı 'The Ministry Of Ungentlemanly Warfare' filminin çekimleri Antalya’da hazırlıklar başladı.

 

Yaklaşık iki yıl önce başrollerini ünlü oyuncular Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes ve Bugzy Malone’nın paylaştığı Hollywood yapımı “Operation Fortune” filminin sahnelerinin tamamına yakınını Antalya’da çeken Ritchie, yeni filmi için de Antalya’yı tercih etti. Senaristliğini Paul Tamasy ile Damien Lewis’in üstlendiği başrollerini İngiliz aktör Henry Cavill ile Meksikalı oyuncu ve şarkıcı Eiza Gonzalez paylaşaccağı Hollywood yapımı “The Ministry Of Ungentlemanly Warfare” filmi çekimleri Antalya’da gerçekleştirilecek.

 

Film çekimleri nisana kadar 

 

Yönetmen Ritchie’nin kentteki ikinci filmine de ağırlıklı olarak Antalya’da 2016’da ziyarete açılan Türkiye’nin ilk EXPO’sunun botanik parkı ev sahipliği yapacak. Çekim izinleri geçen ay alınan film için EXPO alanında plato kurulumuna başlandı. Dev bir film platosuna dönüşen EXPO alanının yanı sıra Demre, Muratpaşa, İbradı, Konyaaltı, Kemer, Akseki, Serik, Finike, Alanya, Döşemealtı ve Manavgat ilçelerinde de çekimler yapılacak. Botanik park ve tarihi semt Kaleiçi başta olmak üzere mekanlar, çekimlerine gelecek ay başlanacak film için hazırlanıyor. Film çekimleri nisana kadar devam edecek.

 

Filmin konusu

 

İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen filmin konusu şöyle: İngiliz ordusu Almanya ordusu tarafından yenilgiye uğratılmaktadır. Bu durum üzerine Winston Churchill, centilmen savaş kurallarını bir kenara bırakarak bir karşı hamle yapmak ister. Amacı, bir asker topluluğunu düşman hattının arkasına gizlice sızdırmaktır. Askerler, hayati tehlikesi olan bu planı öldürülme ihtimallerini bilerek kabul eder. Sağlam bir birlik kurulmasıyla Naziler’e karşı önemli galibiyetler elde edilir.