Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü oyuncu İlayda Alişan önceki gün objektiflere yansırken oyuncu ücretlerinde cinsiyet ayrımı yapıldığını belirterek duruma tepki gösterdi. 

 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü oyuncu İlayda Alişan önceki gün objektiflere yansırken oyuncu ücretlerinde cinsiyet ayrımı yapıldığını belirterek duruma tepki gösterdi. Son dönemde rol aldığı yapımlarda gösterdiği başarılı performans ile geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü oyuncu İlayda Alişan önceki gün objektiflere yansırken oyuncu ücretlerinde cinsiyet ayrımı yapıldığını belirterek duruma tepki gösterdi.  
Milliyet gazetesinden Hüseyin Altun'un haberine göre; Güzel oyuncu İlayda Alişan, yeni sezonda yıldızı parlayan isimler arasında yer alıyordu. En son çıkardıkları Seversin isimli dizi istenilen reytingi yakalayamayınca hayal kırıklığına uğrayan Alişan, arkadaşları ile birlikte Arnavutköy'de bir mekan çıkışı objektiflere yakalandı. yaptığı açıklamayla gündeme bomba gibi oturdu. Oyuncu Burak Yörük ile başrolleri paylaştığı "Seversin" isimli dizi ile izleyicilerinin karşısına çıkan İlayda Alişan, geçtiğimiz gün Arnavuköy'de kameralara takıldı. Arkadaşlarıyla yemek yedikten sonra mekan çıkışı yakalanan Alişan, görüntü vermemek için uğraşsa da pas deyip, oyuncuların kazançları hakkında konuştu.

Tekrar proje bakındığını ve çalışmalara başladığını belirten İlayda Alişan "Yeni bir projeye başlıyoruz. Bir televizyon dizisi olacak. Okuma provalarını da yaptık. Bu proje kariyerim için çok olumlu olacak" açıklamasında bulundu. Devamında ise sektörde cinsiyet ayrımı yapıldığını ve erkeklerin daha fazla kazandığını belirten güzel oyuncu "İsimden isme göre değişiyor tabii ki. Ancak çoğu zaman söylediğiniz gibi. Erkek başroller daha fazla kazanıyor" açıklamasında bulundu. Takipçi sayısına göre verilen fiyatın değiştiği hakkındaki sektör iddialarına ise "Her şirketin kendine özel durumları vardır. Bazıları buna göre seçer ama bazıları da seçmez, tercih meselesi. Oyunculuk da baz alınıyordur" ifadeleriyle görüşünü bildirdi.