İstanbul Sultanbeyli’de geçen hafta cuma günü kaybolan işitme engelli gencin cansız bedeni Aydos ormanlarında bulundu. Abdulkadir elgeni İsimli işitme engelli genç aydos ormanlarında boğazı kesilmiş ve yakılmış halde bulunduğu zihinsel engelli biri kız iki kişi tarafından boğazı kesilerek yakıldığı belirlendi.

 

Cuma günü kaybolan abdulkadir Ailesi tarafından kayıp ihbarı verilerek arandı polisler aramalarına orman bölgesine geldiğinde boğazı kesilmiş ve yakılmış bir erkek cesedi buldular yapılan incelemelerde cesedin kayıp olan genç abdulkadir ve ait olduğu tespit edildi.

Soruşturma yapılan davada Abdülkadir’in en son biri kız iki kişiyle birlikte gezdiği belirlenerek zihinsel engelli ve yine zihinsel engelli bir kız ile bayramın birinci günü gözaltına alındılar.

Cinayeti arife günü işlediklerini itiraf diler yakalanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kılınan Cuma namazının ardından cenaze merasimi düzenlendi namazın ardından Genç toprağa verildi.