Meteoroloji'den alınan hava durumu tahminlerine göre kar yağışı geri dönüyor. Önümüzdeki hafta İstanbul ve çevre illerde kar yağışı bekleniyor.

Önümüzdeki hafta ortası hava daha da soğuyacak. İstanbul’un yüksek kesimlerinde yer yer yağmurla karışık olmak üzere kar yağışı bekleniyor.

İstanbul’da 'kuzeyli rüzgar' etkili, yer yer karla karışık yağmur bekleniyor. Cumartesi günü güneş yüzünü gösterecek ancak hava soğuk olacak.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KAR GERİ DÖNÜYOR

Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel’in aktardığı bilgilere göre, önümüzdeki hafta Marmara’nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

Önümüzdeki hafta ortası Marmara ve İstanbul’da sıcaklıkların yeniden sıfırın altına düşmeye başlıyor. Marmara bölgesine yeniden kar gelebileceğini belirten Öztel, “Bu tahminler 25-26-27 Ocak tarihleri için. Tam 1 hafta olduğu için kesin bir dille ‘İstanbul’a kar geliyor’ diyemiyoruz. Ancak İstanbul’a soğuk hava geleceği kesin” dedi.

Tahmin edilen yağışlı sistemin geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı kadar kuvvetli olmadığını söyledi.

TÜM YURTTA HAVA DURUMU

Yurdun kuzey kesimlerinde yağışlı sistem etkili olacak. Karadeniz'deki yağışlar hafif şiddetli olacak. Siirt'in güney kesimleri, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağış var. Yağışlar Hakkari'de kar, Şırnak'ta yağmur şeklinde olacak.

Kuzey kesimlerdeki yağışlarda Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer bölgelerde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Kuzeybatı'daki kuzeyli yağışlar rüzgarın etkisi devam ediyor. Kuzey Ege'de yer yer fırtına şeklinde esecek. Sıcaklıklarda düşüş devam edecek.

Cumartesi günü yurdun kuzeydoğu kesimlerinde yağış var. İç Anadolu bölgesinin güneyinde hafif kar yağışı bekleniyor. Yurdun Güneydoğu kesimlerinde de yağışlı sistem etkili olacak. Yağışlar Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kar şeklinde olacak.

Yurdun kuzeydoğusunda, Doğu Anadolu bölgesinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Karadeniz kıyılarında ise yağmur etkili olacak. İç kesimlerde buzlanma ve don bekleniyor.(internetingazetesi)