‘Barış Akarsu: Merhaba’, 18 Kasım’da sinemalarda…  Filmde, Barış Akarsu’nun kendi aksesuarları kullanıldı… Anadolu rock müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden, sesi ve yorumuyla bir döneme damgasını vuran Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu: Merhaba” filminden ilk kareler paylaşıldı.  

 

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın mükemmel bir performansla canlandırdığı “Barış Akarsu: Merhaba”da, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor. Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı  filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.  

 

Türkiye’de ve 23 ülkede gösterime girecek 

 

Barış Akarsu hayranlarının ve tüm müzikseverlerin özlemle beklediği “Barış Akarsu: Merhaba”, 18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime girecek filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.  

 

İsmail Ege Şaşmaz’dan mükemmel performans 

 

Barış Akarsu’nun hayatından sinemaya aktarılan filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de adından söz ettirecek. Hayranları, Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayacak. İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılarla coşacak ve müzikte nostaljik bir yolculuğa çıkacak.  Amasra ve İstanbul'da çekildi...