Marmaris'te dev gulet alev alev yandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangın çıkan ahşap gulet kullanılamaz hale gelirken, yattaki 3 kişi sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Turistik ilçede haftalık turlara çıkmakta olan 'Şenkaya' isimli 25 metrelik gulette motor arızası meydana gelirken, arızanın tespiti için test seyrine çıkan gulet bir anda yanmaya başladı. Kısa sürede büyüyen yangına müdahale eden ekipler mürettebatı kurtardıktan sonra yangını söndürdü.

 

Turistik ilçede haftalık turlara çıkan "Şenkaya" isimli 25 metre uzunluğundaki gulette, motor arızası meydana geldi. Yatın sahibi, makine ustası ve bir mürettebatla arızanın tespiti için test sürüşüne çıktı. Yat, Kadırga koyu açıklarına geldiğinde makine dairesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangını fark eden yakınlardaki balıkçılar, durumu Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığına bildirdi. 

 

Bölgeye kısa sürede ulaşan sahil  güvenlik ekipleri, guletin sahibi, makine ustası ve mürettebatı kurtardıktan sonra yangını söndürdü. Yangın sonrasında büyük hasar gören gulet, kullanılamaz hale geldi. "Şenkaya" adlı 1995 yapımı 8 kabini bulunan guletin, Marmaris, Bodrum, Göcek, Fethiye ile Yunan adalarına haftalık turlara çıktığı söylendi.