Sarı Çizmeli Mehmet Ağa! Bursa'daki yeni malikanesinin arka bahçesini adeta küçük bir çiftliğe dönüştüren ünlü sanatçı Mehmet Çevik, 50'yi aşkın tavuk ve ördeklerin bakımıyla da kendisi ilgileniyor. Bademli'deki yeni villasında yıllardır kurduğu hayali gerçekleştiren Mehmet Çevik, artık doğa ve hayvanlarla iç içe bir yaşam sürüyor.

 

Sahnelerin güçlü sesi Mehmet Çevik, yıllardır hayalini kurduğu hayatı Bursa Bademli’deki yeni evinde gerçeğe çevirdi. Lüks malikanesinin arka bahçesini hayvanlarına ayırdığı küçük bir çiftliğe dönüştüren Çevik, burada 50’yi aşkın tavuk, horoz ve ördeğe bakıyor. Her sabah sarı çizmelerini giyip soluğu kümeste alan Çevik, bir yandan sevimli dostlarını elleriyle beslerken, diğer yandan da çocukları için taze yumurtaları topluyor.

 

Hayvanları çok seviyorum

 

Bahçedeki hayvanların yanı sıra evinde de Tarçın isimli köpeği artık ailesinin bir ferdi gibi olan gelen Çevik, yüreğindeki hayvan sevgisini dile getirdi. Evde beslediği 50’yi aşkın hayvanının bakımının bir hayli zor olduğunu belirten Çevik, “Fakat onları o kadar çok seviyorum ki, tüm yorgunluğumu onlarla atıyorum. Neredeyse bütün tavuk ve ördeklerimin isimleri var. Beni gördüklerinde onlar da çok mutlu oluyor. Çünkü onları her gün çeşitli yemlerin yanısıra taze marulla besliyorum” dedi.

 

Her ay veteriner geliyor

 

Evdeki hayvan sayısı çoğaldıkça onların bakım ve sağlıkları için profesyonel desteğe de başvuran Çevik, küçük çiftliğinde her ay düzenli olarak veteriner kontrollerinin yapıldığını belirtti. Çevik, “Onlar benim için o kadar kıymetliler ki dolayısıyla temizlik, bakım ve sağlıklarını da ihmal etmemeye çalışıyorum. Kısacası eşim ve iki çocuğumla 4 kişilik bir aileyken artık 54 kişilik bir aile olduk” ifadelerini kullandı.