Mersin'de kiraladıkları evde, internetten görüştükleri erkekler ile fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu kadın şüpheliler tutuklandı.

Mersin'de kiraladıkları evde, internetten görüştükleri erkekler ile fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu kadın şüpheliler S.M. ve I.N. tutuklandı.

FUHUŞ YAPTIKLARI ERKEKLERLE İNTERNETTEN TANIŞIYORLAR

Kent merkezindeki Çiftlikköy Mahallesi Üniversite Caddesi üzerindeki apartmanda fuhuş yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kadınların internet üzerinden görüştükleri erkekler ile 150 TL karşılığında ilişkiye girdiğini saptadı. Bölgeyi çembere alıp binaya giriş- çıkış yapan şüphelilerin kaydını tutan polis, adrese gelen bir erkeğin ifadesi doğrultusunda Azerbaycan uyruklu kadınlar S.M. ve I.N.'yi gözaltına aldı.

EVİN KİRALIK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen kadınlar, işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulurken, evin kiralık olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan, fuhşa zorlanan Azerbaycan uyruklu P.M. ve E.M. de ifadelerinin alınması sonrasında Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.