Meteoroloji'den son dakika İstanbul uyarısı: Yağmur geliyor!

 

Meteoroloji'den İstanbullulara sevindirici haber geldi. Bir süredir aşırı sıcakların etkili olduğu İstanbul'da yarından itibaren gök gürültülü sağanak etkili olurken, sıcaklıklar düşecek. Cumartesi günü havanın çok bulutlu, sıcaklığın mevsim normallerine çekilip, en düşük 20, en yüksek ise 29 dereceyi bulacağı tahmin edilirken, kentte pazar gününden itibaren ise yeniden gök gürültülü sağanak bekleniyor. İstanbul'da yeni haftadan itibarense sıcaklık mevsim normallerine altına inecek.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, aşırı sıcakların etkili olduğu İstanbul'da bunaltıcı havanın etkisini kaybetmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Kentte ortalamanın yaklaşık 6-7 derece üzerinde seyreden sıcaklıkların, yarından itibaren gök gürültülü sağanakla birlikte düşmeye başlaması ve yeni haftada mevsim normallerinin de altına çekilmesi öngörülüyor.

Bu kapsamda, kentte sıcaklığın bugün en yüksek 32, en düşük 26 derece olması bekleniyor. Rüzgar hızının  saatte  4  ila 24 kilometre arasında eseceği İstanbul'da,32 derecelerde hissedilen sıcaklığın akşam saatlerinde 26 dereceye kadar ineceği tahmin ediliyor.

 

İstanbul'da yarında itibaren gök gürültülü sağanağın etkili olmasıyla sıcaklıkların düşmeye başlaması bekleniyor.

 

Tahminlere göre kentte öğle saatlerinde 36 dereceyi bulacak hissedilen sıcaklık,gece 23 dereceye kadar düşecek.Buna göre yarın en düşük sıcaklık 21ien yüksek 30 derece olacak.Ayrıca,bu gece başlaması beklenen gök gürültülü sağanak,yarın öğle saatlerine kadar kenti serinletecek.

 

Cumartesi günü havanın çok bulutlu,sıcaklığın mevsim normallerine çekilip,en düşük 20,en yüksek ise 29 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor.