Yelkenciler  ülkemize daha önce tarihi başarılar yaşatan İzmirli sporcular , bu kez de Karadağ ' da 6 - 11 Eylül ' de düzenlenecek Balkan Şampiyonası ' nda Türkiye ' yi temsil edecek milli yelkenciler Kutsal Güneş Kurnaz ve Nil Sebla Yulaf , şampiyonada gözünü zirveye dikti .

 

Sporcular , şampiyonada hedefledikleri birincilik için Tekirdağ'da her gün antrenmanlarını ihaml etmiyorlar . Sporcuların katıldıkları şampiyonlarda güzel dereceler elde ettiğini anlatan Uzel , " Balkan Şampiyonası bu sene Karadağ ' da gerçekleştirilecek . Kulübümüzden iki sporcumuz , Türkiye Yelken Federasyonunca düzenlenen yarışlar sonucunda kriterleri sağlayarak şampiyonada optimist sınıfında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı . " dedi .
 

" Şampiyonada birinci olmak istiyorum " Milli sporcu Kutsal Güneş Kurnaz ise kendisi için bir " sevda " olan yelkenle yaklaşık 5 yıldır ilgilendiğini aktardı . Şampiyonadan güzel bir dereceyle dönmek için çalışmalarını sürdürüyorlar .  Nil Sebla, "Balkan Şampiyonası'nda yer alacağım için heyecanlı ve mutluyum. Denizde çalışmalarımıza her gün devam ediyoruz. Bazen çalışmalarımız 5-6 saati buluyor. Şampiyonada ödül alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim."