Show TV'nin başarılı yapımlarından 'Baba' dizisinde rol alan başarılı oyuncu Özge Yağız'dan yeni proje geldi. Özge Yağız'ın seslendirme yaptığı "Yunus Çocuk" filmi 2 Aralık'ta vizyona girecek. Özge Yağız seslendirdiği Mia'nın kendisine çok benzediğini anlattı.

 

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; "Yunus Çocuk" filmi 2 Aralık'ta vizyona girecek. Balıklarla birlikte büyüyen bir çocuğun hikayesini anlatan filmde Özge Yağız "Mia" karakterini seslendirdi. Yağız, "Teklif geldiğinde neyi seslendireceğimi bilmiyordum. O an hemen tamam dedim. Çünkü farklı şeyleri denemeyi seviyorum. Sonra işin çizgi film olduğunu ve bir sinema filmi olduğunu öğrendim. Daha doğrusu bir animasyon filmi olduğunu öğrenince daha da heyecanlandım. Ben zaten animasyonu çok seviyorum. Ama eminim bunu 4-5 kez izlerim. O yüzden çok keyif aldım. Üstelik bir kızı seslendireceğimi duyunca daha çok sevindim. Burada da doğaüstü bir şeyi seslendiriyorsun" dedi.

 

 

Filmin konusu;

 

Yunus Çocuk, balıklarla birlikte büyüyen bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Okyanusun renkli dünyasında balıklarla birlikte büyüyen bir bebek, onu bulan anne yunus Nana’nın ona kendi yavrusu gibi bakması sayesinde insan olduğunu hiç fark etmez. Ancak o dünyaya ait olmayan Yunus Çocuk, insan olduğunu fark ettiğinde gerçeklerin peşine düşer. Onu okyanusun derinliklerine istemeyen ahtapot, balık olmadığı için onu karaya sürgüne gönderir. Artık kendi dünyasında olan Yunus Çocuk’un hayatı ile ilgili öğrenebildiği tek şey, bir uçak kazası ve kazanın olduğu yerde bulduğu kolyenin üzerinde gördüğü kadındır.

yunus cocuk film afıs

 

Özge Yağız seslendirdiği Mia'nın kendisine çok benzediğini anlattı ve şunları söyledi:

 

"Kötülüğe karşı duruşu, cevapları, tepkisi, erkeklere karşı olan tepkisi bayağı bana benziyor. Kendimi seslendiriyormuş gibi hissettim. O rahatlığı hissettim, o da bana güven verdi. Karakteri de çok sevdim. Ruhu olan bir kız... O yüzden etkisinin iyi olacağını düşünüyorum." Yağız Mia'nın en sevdiği repliğini de anlattı ve "Gözyaşlarının için ilaç olduğunu söylüyor. Hemen burada duygusallığım devreye girdi. Kendimi gördüm. Aslında şöyle çocukken ağlayınca her şeyini yapılacağın zannediyoruz ama yaş ilerledikçe gözyaşı dökmenin daha hard seviyelere çıktığı ortaya oluyor. Ağlamak bence de ilaç gibi... Bir süre sonra yaşınızı ilerledikçe rahatlatmaya başlıyor sizi... Bu cümle Benim aklımda çok yer etti Ben de gözyaşlarının çoğu zaman hepimize ilaç olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.