Yılbaşı gecesi gerçekleşen saldırıda hedef olan Reina'nın ortaklarından Ali Ünal, saldırı anında neler yaşadığını anlattı. Ünal, mermilerin 10-15 cm mesafeyle kurtulduğunu aktardı.

Yılbaşı gecesi 39 kişinin ölümü ve 65 kişinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan Reina saldırısına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinde gece kulübünün girişindeki çitin önünde düşen kişinin kendisi olduğunu belirten Reina'nın ortağı Ali Ünal, olay gecesi yaşadıklarını anlattı.

"BEN DÜŞÜNCE BENİ VURDUĞUNU DÜŞÜNDÜ"

BBC Türkçe'den Göktay Koraltan'a konuşan Ünal, yaşadıklarını "O sırada saldırgan bana yetişmiş ve arkamdan da ateş etmiş. Sanıyorum bir 10-15 cm üzerimden mermi delikleri… Ben düşünce beni vurduğunu düşündü sanırım ve içeriye doğru yöneldi" diye özetledi.

Ünal şu ifadeleri kullandı:

"Saldırı anında kapıdaydım. Sırtımı yasladım Reina’nın kapısına ve telefonda konuşurken inanılmaz gürültüler duydum. Uçaksavar mermisi gibi. Zannettim ki havai fişek atılıyor. Bu sırada kapıda kaçışan arkadaşlarımızı gördüm ve kafamı uzattığımda yanımda bir soba ve o sobada patlayan mermileri hissettim. O sırada saldırganın bana doğru geldiğini de görmedim. Kendimi bulunduğum yerin arkasındaki çitin üzerinden atıp içeri geçmeyi düşündüm ama ayağım takıldı, yere yuvarlandım. O sırada saldırgan bana yetişmiş ve arkamdan da ateş etmiş. Sanıyorum bir 10-15 cm üzerimden mermi delikleri… Ben düşünce beni vurduğunu düşündü sanırım ve içeriye doğru yöneldi. Kendime geldiğinde arkadan içeriye girişini gördüm. Korkunçtu. Çok üzgünüz."

"O gece 700 kişi vardı Reina'da" diyen Ünal, ünlü gece kulübünün her tarafında kapılar ve geçişler olduğu için birçok müşterinin kaçabildiğini de belirtti.(internetingazetesi)