Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Önümüzde bir Beşiktaş maçı var. Beşiktaş maçında galibiyetten başka düşüncemiz yok. Tek amacımız, bu maçı çok iyi bir şekilde bitirmek." ifadelerini kullandı.

Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Konya Büyükşehir Belediye Stadında düzenlediği basın toplantısında, ligdeki 7 haftaya bakıldığında takım olarak iyi performans sergilediklerini dile getirdi. Çalımbay, "Önümüzde bir Beşiktaş maçı var. Beşiktaş maçında galibiyetten başka düşüncemiz yok. Tek amacımız, bu maçı çok iyi bir şekilde bitirmek. Çünkü Göztepe maçını ne olursa olsun telafi etmemiz gerekiyor. Bazen böyle şanssızlıklar yaşanabiliyor. Bunlardan ders alıp sonraki maçlarda aynı hataları yapmamamız gerekiyor. Özellikle de Beşiktaş maçında çok dikkatli olmamız lazım. Oyuncularıma, taraftarlarıma ve takımıma güveniyorum. Bu maçtan da inşallah istediğimiz sonuçla ayrılacağız." dedi.

"İSTEDİĞİMİZ YERDE DEĞİLİZ"

Ligde yaptıkları 7 maçın 4'ünü deplasmanda oynadıklarının altını çizen Çalımbay, şunları ekledi: "Bu maçlar da zorlu deplasmanlardı. Şu anda istediğimiz yere yakın yerdeyiz ama tam istediğimiz yerde değiliz. Daha da iyi olmamız gerekiyor. Oyuncularımızdan bazılarının tam hazır olmaması ve geç katılan oyuncularımızın bulunması, takımın hazır olmasını olumsuz etkiledi. Bu oyuncularımızın başında Hurtado ve Traore geliyor. Onlardan tam yararlanamadık. Ancak şu anda çizdiğimiz grafik gayet iyi. İnşallah ligin ilk yarısının sonuna kadar bu şekilde götüreceğiz. Lig arasında bir iki transfer yaparak lig sonunda daha iyi bir duruma geleceğiz."