UEFA, Medipol Başakşehir futbol takımının Avrupa Ligi'nde Avusturya temsilcisi Wolfsberger’i 1-0 yendiği karşılaşmada gol attıktan sonra asker selamı veren deneyimli futbolcu İrfan Can Kahveci hakkında soruşturma açıldı. Başakşehir’in Başkanı Göksel Gümüşdağ bu soruşturmaya tepki gösterdi. Bir haber sitesine göre UEFA, Edin Visca, Azubuike ve Robinho ile asker selamı veren İrfan Can Kahveci hakkında disiplin soruşturması açtı. 

Bir televizyon kanalının canlı yayın programına bağlanan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA takımımıza bu yazıyı iletti. İrfan Can Kahveci hakkında soruşturma başlatılmasına anlam veremeyen Göksel Gümüşdağ İrfan Can Kahveci ile birlikte Visca ve Robinhonun da Asker selamı verdiğini belirtti onlar hakkında da soruşturma başlatılsın o zaman dedi.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı 

İrfan Can Kahveci’nin yaptığı asker selamının bir sevinç göstergesi olduğunu söyledi. Bunu hukuki süreçte UEFA’ya anlatacaklarını en iyi biçimde savunmalarını yapacaklarını ifade etti. Yetenekli futbolcumuzun ceza almasını istemediklerini söyleyen Başkan Vekili Servet Yardımcı UEFA tarafından uyarılacağını düşündüklerini söyledi.