Bolu’da bir kişi beş katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu polislerin uzun süre ikna çabasıyla İnter girişiminden vazgeçir dedi ancak olayın ilginç yanı ise durumu gören kişilerin müdahale etmeyerek ellerine cep telefonlarına alarak sosyal mecralarda canlı yayın yapmaları oldu.

 

İnsanlar artık o kadar vurdumduymaz o kadar bozuldular ki trafik kazası gördükleri zaman cep telefonlarını çıkartarak canlı yayın yap dedi kavga ettiği zaman yine cep telefonlarını ellerine alarak canlı yayın yapıyorum herhangi bir vatandaşın birine bir şey olsa cep telefonundan canlı yayın yapıyorlar yemek yemeye gitseler gittiği restoranı yemeği sosyal mecralarda paylaşarak ben bunu yedim buradayım gibi paylaşımlarda bulunarak insanlara gösteri yapıyorlar.

 

Artık o kadar kötü bir durumdayız ki insanlar yardım etmek yerine cep telefonlarıyla olayları başka kişilere aktarmaya çalışıyorlar. Ne zaman bu hale geldik ne zaman bu kadar vurdumduymaz oldu ne zaman bir insanın yardıma ihtiyacı olduğu zaman yardımına koşmamaya başladı birazcık kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Lütfen tekrar düşünelim cep telefonlarına ve sosyal mecralarda geçirdiğimiz zamanı sevdiklerinizle ve yakınlarımızda sanal değil gerçek bir biçimde geçirmeye çalışalım.