Yılmaz Morgül “Engelli” vatandaşlara dağıtılması için Engelsiz Yaşam Vakfı’na bağışladığı tekerlekli sandalyeleri kendi eliyle teslim etti. 

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilen teslim töreninde konuşan sanatçı, en az yüz adet sandalye bağışı yapacağını belirterek ayrıca içinde bulunduğumuz zor günlerde zenginliklerini öne çıkaran bazı ünlü isimlere de ateş püskürdü.

Yaptığı yardımlar ve hayır işleriyle adından söz ettiren Yılmaz Morgül engelli kişilere dağıtılmak üzere Engelsiz Yaşam Vakfı’na sandalye bağışında bulundu. 

İlk etapta altı adet tekerlekli sandalye bağışı yapan sanatçı dağıtacağı sandalye sayısının kısa zaman içinde yüzlü rakamlarda olacağını söyledi. Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Levent’deki merkezinde yapılan sosyal mesafenin de uygulandığı teslim töreninde tekerlekli sandalyeleri Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat’a teslim eden Yılmaz Morgül “Engelsiz Yaşam Vakfı ile pek çok hayır işi yaptık. Bu sandalyeleri de vakıf aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Beykoz benim çocukluğumun geçtiği yerdir o yüzden ilk parti sandalyeleri buradaki Beykoz Engelliler Derneği’ne verdik” dedi. 

Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan da “Değerli sanatçımızın bu bağışı herkese örnek olsun. Ramazan ayında ve bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerine ulaşmamız çok önemliydi. Bu ilk seferde altı engelli kardeşimize ulaşıyoruz. Ancak devamı gelecek” dedi.

 

“Maalesef görgüsüz insanlar var”…

Yılmaz Morgül tekerlekli sandalyeleri teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada zenginliklerini ulu orta gözler önüne seren bazı ünlü isimlere de serzenişte bulundu. Sanatçı “Ben yaptığım yardımları reklam yapmak için değil örnek olmak için anlatıyorum. Çünkü bakıyorum ekranlarda kameraları evlerine alıp buzdolaplarını açıp içindekileri gösterenler var. Aldığı iki milyonluk arabayı, garajındaki lüks arabaları insanların gözüne sokanlar var. Hiç asgari ücretle, günlük yevmiye ile çalışan hatta bu pandemi yüzünden işsiz kalıp evini geçindiremeyen insanları düşünen yok. Bu kadar görgüsüzlük, düşüncesizlik olur mu? Ben işçi bir babanın annenin çocuğuyum dayanamıyorum böyle şeylere” dedi. Bu görgüsüzlükleri yapanların kim olduğunu soran muhabirlere ise sanatçı “Onlar ünlü isimler kendilerini iyi biliyorlar. Seyreden insanlar gelip bana onları şikayet ettiler. Herkes kim olduklarını biliyor. Evinizde her şeyiniz tamamsa ihtiyaç sahiplerine de ulaşın” dedi.