Ankara kulisleri bu iddiayla çalkalanıyor... 16 Nisan referandumu öncesinde sahaya inen AK Partili yöneticilere 'dokunulmayanlarla' ilgili yoğun eleştiri geldiği belirtilirken, siyasetçi ve bürokratların gözaltına alınacağı öğrenildi. ByLock kullandığı tespit edilen 5 valinin de halen görevde olduğu iddia edildi. Ancak referandum öncesinde böylesi bir operasyonun sıkıntıya neden olacağı gerekçesiyle 16 Nisan sonrasının beklendiği belirtiliyor.

Hükümetin, referandumdan sonra ‘Büyük FETÖ operasyonuna' hazırlandığı belirtiliyor.

Özellikle siyasetçi ve üst düzey bürokratlara yönelik olacağı bildirilen operasyon için AKP kulislerinde, “Turpun büyüğü heybede” yorumları yapılıyor.

Referandum için sahada çalışma yürüten AKP'liler, FETÖ nedeniyle ‘mağdur' veya ‘yanlışlıkla ihraç' iddialarıyla karşılaşıyor. Eleştirilerin büyük bölümünün ‘gerçek dışı' olduğu düşüncesi hakim. Ancak mağduriyetlere neden olunduğu da kabul ediliyor.

En büyük sıkıntı ise ‘dokunulmayan kişilerle' ilgili gelen eleştirilerde yaşanıyor.

Üst düzey FETÖ'cülerin ve siyasilerin korunduğu iddiası rahatsızlığa neden oluyor.

‘TEMİZLİK' SORGUSU

Büyük bölümü AKP içinde olan ve siyaset ayağı konusunda ‘temizlik' yapılmaması sorgulanıyor. 16 Nisan'dan sonra ‘Büyük FETÖ dalgası' gelecek.

Şimdiye kadar dokunulmayan ve üst düzey isimlere yönelik operasyonlar gerçekleşecek. Bunlar arasında siyaset kurumu da var. ByLock kullandığı tespit edilen 5 valinin de halen görevde olduğu iddia edildi. Bu konuda çalışma yapıldığı ancak referandumdan önce vali değişikliğinin sıkıntıya neden olacağı için ‘beklemeye' alındığı öğrenildi. Bunlarla ilgili kararnamenin hazır olduğu ve referandumdan sonra işleme konacağı belirtildi. (internetingazetesi)