Kars Kağızman’da Pazar günü meyve toplamak için evden çıkan ve bir daha haber alınamayan Sedanur Güzel, kaybolmasının 3’üncü gününde de aranıyor.

 

Kağızman’a bağlı Paslı köyünde pazar günü öğle saatlerinde yabani meyve toplamaya çıkan küçük kızı bulmak için sabah erken saatlerde yeniden arama çalışmaları başlatıldı.

Kars İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve UMKE ekipleri, 2 komando timi ile vatandaşların katıldığı, iz takip köpeği ‘Atak’ın kullanıldığı arama çalışmalarından şu ana kadar bir sonuç alınamadı. Köydeki evler, tek tek inceleyen jandarma, havadan da araziyi tarayan ekiplere drone ile destek veriyor.Yaklaşık 200 kişilik ekiple yürütülen arama çalışmaları devam ederken, jandarma tekrar baba Abdullah Güzel ile anne Handan Güzel’in ifade almak üzere jandarma karakoluna götürdü.

Yaklaşık 3 gündür kaybolan Sedanur Güzel için civar köylerde seferber oldu. Civarda bulunan köylerdeki vatandaşlar da her tarafta Sedanur Güzel’i arıyor. Gece geç saatlere kadar devam eden ve sabah erken saatlerde tekrar başlatılan arama çalışmalarında jandarma her türlü ayrıntıyı değerlendiriyor.