Kurumundaki müşteri bilgisini OdaTV'ye açıklayan Ahmet Ahlatçı'ya ceza kesildi

 

Kurumundaki müşteri bilgisini OdaTV'ye açıklayan Ahmet Ahlatçı'ya ceza kesildi. KVKK Ahlatçı'ya 250 bin lira para cezası verirken Türkiye’de ilk kez bir aracı kuruma müşteri bilgisini açıkladığı için ceza verilmesi gündem oldu. Paramedya'da yer alan habere göre, Kurumundaki müşteri bilgisini OdaTV'ye açıklayan Ahmet Ahlatçı'ya ceza kesildi. KVKK Ahlatçı'ya 250 bin lira para cezası verirken Türkiye’de ilk kez bir aracı kuruma müşteri bilgisini açıkladığı için ceza verilmesi gündem oldu.

 

Türkiye’de ilk kez bir aracı kuruma müşteri bilgisini açıkladığı için Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından para cezası verildi. Ünlü işadamı Ahmet Ahlatçı’nın açıklamalarından dolayı kurumu 250 bin lira para cezası ödeyecek.

 

Ahlatçı Yatırım’ın müşterisi işadamı ve borsa yatırımcısı Mehmet Akdere’nin  ismini OdaTV’ye verdiği bir demeçte açıklayan şirket patronu Ahmet Ahlatçı kurumunun ceza almasına neden oldu. Mehmet Akdere’nin şikayetini inceleyen Kişisel Verileri Koruma Kurulu ünlü borsacıyı haklı buldu ve Ahlatçı’ya veri ihlalinden para cezası verildiği açıklandı.