Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu’ndan yeni açıklama geldi. Bazı hakemlerin Süper Lig’de ilk devrenin sonuna kadar dinlendirme kararı aldıklarını söyledi.

Süper Lig’in 13. Haftasından sonra alevlenen hakem tartışmaları devam ediyor. sözcü.com’un aktardıklarına göre, Fenerbahçe-Karagümrük arasındaki mücadeleden sonra hakem tartışmaları arttı. Bunun üzerine Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu bazı hakemlerin Süper Lig’de ilk devrenin sonuna kadar dinlendirme kararı aldıklarını söyledi. Hakemlerin isimleri haftaya hakem atamalarının gerçekleşmesi sonucu açıklanacak.

İbanoğlu’nun bahsettiğimiz açıklaması aşağıdaki gibidir:

“MHK olarak, hakem performanslarını her hafta dikkatle takip ettiğimizi ve bazı hakemlerimizi, ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldığımızı, aralık sonu yapılacak klasman değerlendirmelerinde bu analizleri dikkate alarak hareket edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Diğer taraftan, Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Fenerbahçe A.Ş. – Vavacars Fatih Karagümrük maçına ait VAR kayıtlarını, MHK Başkanı olarak yetkim dahilinde dikkatle dinledim. Söz konusu VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine ait iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. İtibar edilmemesini rica ederim.”