AKP'nin Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yerel seçim ittifakı ile ilgili konuştu. Kurtulmuş "Erdoğan ve Bahçeli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir." dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin ortak miting yapabilme ihtimalini olduğunu  söyledi.

CNNTürk'te soruları cevap veren  Kurtulmuş, yerel seçim çalışmalarına ilişkin mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önümüzdeki günlerde bir araya gelebileceğini belirten Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir" dedi.

ABD'NİN SURİYE ÖZEL TEMSİLCİSİ JEFFREY'E TEPKİLER VAR

Kurtulmuş, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in "Devlet altı yapılarla daimi ilişkilerimiz yoktur. Uzun dönemde askeri ve siyasi bir destekten bahsediyorsanız, bu yönetimin böyle bir politikası yok.İsrail'in, sınırındaki Hizbullah'ı kendine tehdit olarak gördüğü gibi, Suudilerin sınırlarındaki Husileri kendilerine tehdit olarak gördüğü gibi onlar da (Türkiye) PYD'yi en azından kendileri için potansiyel bir tehdit olarak görüyorlar. Bunu dikkate almalıyız, alıyoruz ve Türklerle bu konuda çalışıyoruz" sözlerine tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Jeffrey'in YPG açıklaması kabul edilemez. PKK bir terör örgütüdür, siyasi organizasyon olmaz" dedi.