Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim ya da zam var mı? 23 Kasım 2022 benzin motorin fiyatları ne kadar? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzinin litre fiyatı kaç TL? Motorinin litre fiyatı kaç TL? Dizel yakıt ne kadar oldu?

 

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. 24 Kasım Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin grubunda 95 Kuruş indirim, benzin grubunda 55 kuruş zam gelecek. Fiyat değişiklikleri pompaya yansıyacak.

 

 

Ne kadar oldu?

 

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 24.79 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 20.07 liradan satılıyor. Akaryakıt fiyatları bakın böyle hesaplanıyor; Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.