Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Phillip Cocu'nun "Ben istifa etmiyorum, siz kovun." sözleri üzerine sinirlendi.

F.Bahçe'nin Ç. Rize deplasmanında aldığı 3-0'lık mağlubiyet sonrası geleceği merak konusu olan Phillip Cocu konusunda dün beklenen hareketlilik yaşanmadı ama kapalı kapılar ardında görüşmeler gerçekleşti. Hollandalı çalıştırıcıya haber yollayan Başkan Ali Koç'un, "Bu iş seninle olmayacak, bırakmanı istiyoruz" mesajını Cocu'ya iletildi. Fakat Cocu, "Ben bırakmam" diyerek işi yokuşa sürdü. Dün kulübe gitmeyen Koç ve kurmayları, "Spartak Trnava ve Başakşehir maçlarını geçirelim. Milli takım arasında daha net karar vermek için vaktimiz olacak" görüşünde birleşti.

TAKIMIN BAŞINDA İDMANA ÇIKMADI

Cocu'nun görevine 'şimdilik' son verilmedi ancak iki kritik maçın ardından yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hollandalı teknik adamla ya anlaşma zemini aranacak ya da iş hukuki boyuta girecek. Öte yandan Phillip Cocu, dün takımın rejenerasyon antrenmanında Can Bartu Tesisleri'ndeydi. Ancak Hollandalı çalıştırıcı takımın başında idmanda yer almadı. Cocu'nun, Samandıra'da hem Başkan Ali Koç hem de Comolli ile bir dizi görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

GÖNDERMENİN MALİYETİ 3 MİLYON EURO

Fenerbahçe yönetimi Cocu'nun görevine son verilmesi halinde ortaya çıkacak faturayı belirlemiş durumda. Hollandalı teknik adam ve yardımcılarının gönderilmesi halinde yaklaşık 3 milyon euroluk bir fatura ortaya çıkacak. Bir diğer taraftan Cocu sonrası dönem için B planı çalışmaları da devam ediyor. Taraftar Ersun Yanal'ı isterken, yönetim Aykut Kocaman'a daha sıcak. Hollandalı çalıştırıcının görevine son verilmesi halinde sözleşmesine göre 1 yıllık maaşını alacak.