Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çekya'nın Prag kentinde yapılan tüm Avrupa Birliği ülkeleri ve 17 ülkenin liderlerinin ağırlandığı zirvede temaslarını sürdürürken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte bir Azeri gazeteciyle yaptığı Soros sohbeti sosyal medyada gündem oldu. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çekya'nın Prag kentinde yapılan tüm Avrupa Birliği ülkeleri ve 17 ülkenin liderlerinin ağırlandığı zirvede temaslarını sürdürürken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte bir Azeri gazeteciyle yaptığı Soros sohbeti sosyal medyada gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çekya'nın Prag kentinde yapılan tüm Avrupa Birliği ülkeleri ve 17 ülkenin liderlerinin ağırlandığı zirvede temaslarını sürdürürken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte bir Azeri gazeteciyle yaptığı Soros sohbeti sosyal medyada gündem oldu. 

 

 

 

Dikkat et gazetecileri satın alıyor!

 

Medyaradar'ın Azadliq Radiosu'ndan aktardığı habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Prag'ta temaslarını sürdürürken Aliyev ile birlikte bir muhabirin sorularını cevapladı. Aliyev'in "Bu Sorosçu" diyerek şakalaştığı muhabire Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dikkat et bu Sorosçular gazetecileri satın alıyor" diyerek göndermede bulundu. Liderlerin aralarında şakalaştığı renkli anlar objektiflere böyle yansıdı. Erdoğan, zirve öncesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Fransa Cumhurbaşkanı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi. Aliyev'in Azadlıq Radyosu muhabiri için "Bunlar Sorosçular" ifadesini kullanması üzerine Erdoğan "Dikkat et bu Sorosçular gazetecileri satın alıyor" dedi. Erdoğan muhabire "Soros için çalışmaması ve bilgileri kendisine göndermemesi gerektiğini" söyledi.