fFenerbahçe Datome ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı

THY Euroleague'in son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş iç transferde bir imza daha attırdı. Kostas Sloukas ve Barış Herkes'le yeniden anlaşan sarı-lacivertliler, takımın İtalyan yıldızı Luigi Datome'yle 3 yıllık yeni anlaşma sağlandığını açıkladı.

 

Geçtiğimiz sezonu THY Euroleague ve Spor Toto Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu ile kapatan Fenerbahçe Doğuş'ta bir imza daha atıldı. Takımın önemli oyuncularından Luigi Datome, sözleşmesini 2019/20 sezonununun sonuna kadar uzattı.

 

Fenerbahçe'den konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Euroleague, Basketbol Süper Ligi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluklarıyla noktaladığı tarihi sezondaki başarılarında önemli pay sahibi olan Luigi Datome ile kulübümüz arasında yeni sözleşme imzalanması hususunda prensip anlaşmasına varılmıştır. Bu anlaşmaya göre İtalyan sporcumuz ile 2019-2020 sezonunun sonuna dek geçerli olacak yeni sözleşme imzalanacaktır.

 

Bu sözleşmenin Luigi Datome ve kulübümüze hayırlı olmasını diler; sporcumuza, Fenerbahçe Doğuş forması altında nice başarılar ve şampiyonluklar yaşamasını temenni ederiz.